w życie trzeba się wgryźć

Temat: Bóle stawów

lekarze raczej trochę olewają sprawę. Boli panią? No to maść przeciwbólowa
trudno zaprzeczyc !
Do tego jeszcze dokladaja slowa: jesli ma pan CU to ja juz zadnych lekow podac nie moge
No ale...za to daja skierowania na rehabilitacjie,jesli sie uda w miare dobrym terminie zapisac to cos jednak pomaga.
Ja sobie chwale np. jonoforeze z "fastum" na ostrogi pietowe.
Naprawde mi pomaga, podobnie jak laser ,ultradzwieki itp.np na kolana czy stawy skokowe albo bole ledzwiowe.
Źródło: crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=163Temat: kontuzja

przed bieganiem wsmaruj BenGay w nogę, przykryj ręcznikiem i posiedź ze 20 minut tak. Potem możesz biegać. Staraj się nie zakładać żadnych uciskających opasek
Podobnie robiłem jeżdżąc na nartach. Tylko, że zakładałem mocną elastyczną opaskę; na dość długo, bo od wyjścia z pensjonatu do powrotu.
A gdy zacząłem regularnie biegać, nic nie stosowałem. I gdyby nie wizyta u ortopedy z powodu ostrogi piętowej, pewnie nadal byłbym nieświadomy w jakim stanie mam kolano. Bo jakoś tak napomknąłem ...

Przed 20-laty, gdy uprawiałem sport, posiadanie tubki Reparilu było wielkim szczęściem. Niektórzy zamiast płyt, z zagranicy przywozili maści.

"obowiązkowo musisz myć nogę" - piękne zdanie. Myję obie, dwa razy dziennie
Źródło: forum.stake-out.org/viewtopic.php?t=3927


Temat: Ostrogi piętowe
Dot.: Ostrogi piętowe
  Witam! Widzę, że to dość popularna choroba i niestety bardzo uciążliwa. Ostatnio znalazłam osobę, która twierdzi, że wyleczyła sobie ostrogi maścią zrobioną samodzielnie według przepisu z jakiejś gazety.
Przepis: wymieszać 2-3 żółtek, łyżeczkę terpentyny i łyżeczkę kwasu octowego 80% (inna nazwa to esencja octowa, można kupić w sklepach z chemią przemysłową, w zwykłych chemicznych nie ma). Ilość żółtek zależy od konsystencji, po dodaniu kwasu ostowego maść może zrobić się sucha i wtedy trzeba dodać źółtko.
Smaruję od ponad tygodnia i jest duża poprawa. Nie wiem czy ta maść nie szkodzi na coś innego ale mnie już było wszystko jedno.
Pozdrawiam!
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=206291


Temat: Skakanka

  Cytat:
To może być coś poważnego? Iść do lekarza ?


MASZ. Wyciągnąłem dla Ciebie. Z tego wynika, że powinieneś iść do lekarza, jeśli masz wskazane objawy na rentgena.
Cytat:

Przyczyny zachorowania na ostrogę kości piętowej


Z zachorowaniem na ostrogę kości piętowej borykają się osoby noszące niewłaściwe obuwie oraz osoby nieustannie przeciążające pięty bądź z powodu długotrwałego stania lub też podczas uprawiania sportu. Dolegliwość ostrogi piętowej może być następstwem urazu pięty, ale także objawem zachorowania na reumatyzm.
Objawy zachorowania na ostrogę kości piętowej
Leczenie ostrogi piętowej

Do najczęstszych objawów zachorowania na ostrogę kości piętowej zaliczamy kłujący ból w okolicy pięty, który pojawia się podczas nastąpienia, ale nierzadko również przy samym dotyku pięty i można go zlokalizować w środku pięty, ale może także rozchodzić się w kierunku podeszwy. Następnie może wystąpić zaczerwienienie pięty, obrzęk i później różne narośle w obszarze przyczepu ścięgna Achillesa.
Diagnostyka ostrogi kości piętowej

Postawienie diagnozy ostrogi kości piętowej nie jest zbytnio skomplikowane. Najczęściej do tego celu wystarczy zwyczajne zdjęcie rentgenowskie pięty. Na tym zdjęciu w obszarze podeszwy lub w obszarze przyczepu ścięgna Achillesa można dostrzec drobną wyrośl kostną (dzióbek) – czyli właściwą ostrogę kości piętowej.
Leczenie ogólne ostrogi kości piętowej

Leczenie ostrogi kości piętowej owiane jest mnóstwem przesądów i dlatego większość pacjentów najpierw skłonna jest do wypróbowania sprawdzonych sposobów, do których należą okłady z liści kapusty, zsiadłego mleka (maślanki) oraz płukanki z żywokostu lekarskiego. Dopiero po zawiedzeniu się na sprawdzonych metodach pacjent udaje się do lekarza specjalisty, który na początku wystawia receptę na przeciwzapalną maść i wysyła go na rehabilitację. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, wtedy lekarz rozpoczyna stosowanie kortykoidów bezpośrednio do pięty lub wysyła pacjenta na naświetlanie rentgenowskie. Wspomniany proces powtarza się w różnie długich odstępach czasu.

Źródło: boxing.pl/forum/showthread.php?t=4931