w życie trzeba się wgryźć

Temat: POWIERZCHNIA NA BIZNES

Witam !
Miszkam w mieście ale mam rodzinę na wsi i posiadam tam działkę.
,, Duża stodoła" praktycznie nowa! obok niej cztery pomieszczenia gospodarcze także stoją nie wykożystane .
Zacząłem się rozglądać za otwarciem tam czegoś - tylko czego ?
MACIE JAKIEŚ POMYSŁY - JESTEM OTWARTY!
Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam[/b]


Nie napisałeś żadnych szczegółów ile masz kasy, na czym się znasz, ile możesz czasu na to poświęcić.

Ja mam 2 pomysły sezonowe, czyli raczej jako dodatkowe źrdło dochodu, ale bardzo dochodowe:

1. Produkcja zniczy.
Podobno można za 10-12 tys zł kupić używane urządzenia do produkcji.
Nie wiem dokładnie jak wyglądają koszty materiałów.
Mam znajomego, który kilka lat temu bawił się w produkcję zniczy po godzinach. Od początku października uruchamiał produkcję i tak do 1 listopada. Miał tylko jedną maszynę, która podgrzewała parafinę ale był z biznesu bardzo zadowolony.

2. Sprzedaż sztucznych choinek.
Stodoła posłuży ci jako magazyn a ty za pomocą Allegro będziesz sprzedawał choinki. Oczywiście możesz też w najbliższej miejscowości otworzyć stoisko na jakimś targu, rynku...
Klucz do sukcesu to dojście do producenta ewentualnie importera. Marże podobno można narzucić bardzo dużą.
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=19823



Temat: POWIERZCHNIA NA BIZNES
Dzięki za pomysły!
Ten ze zniczami jest naprawdę dobry i pomyślę nad tym!
Widziałem na allegro maszyny do produkcji zniczy ale są różne - jakie trzeba kupić aby uruchomić taką produkcję ( kotły do rozgrzewania parafiny, jakeś wyciskarki, jejki ) Módłby mi ktoś powiedzieć co jest niezbędne.
Jak jest z pieniędzmi ( oczywiście mniejwięcej ) - może jest ktoś kto się ty zajmował i mógłby mi udzielić kilku imformacji Będe bardzo wdzięczny
Pozdrawiam!
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=19823


Temat: Produkcja zniczy
No dobra to teraz się weźmy do konkretów.Serum podaje parafina 3200zł netto tona (Serum powiedz jeszcze ta zalewana po 3100 to masz na myśli w taflach lub kostkach do roztopienia czy taka co jest w płynie transportowana)to załóżmy że tak jest ale trzeba będzie to potwierdzić czy tańszej nie ma.
Przeciętny knot kosztuje 70 zł brutto 4000 szt do tego tuby:
http://www.tuby-znicze.pl/
też przeciętnie 30 gr brutto sztuka (trochę jakoś drogo jak ktoś wie taniej to niech zapoda i te tworzywo PP i PCV jakie różnice poza ceną? ) w tym temacie gość podaje ceny tub 10-15gr
http://www.biznesforum.pl/produkcja-tub-do-wkladow-do-zniczy-vt56679.html
i najważniejsze, gotowe wkłady znalazłem w takiej cenie:
100g- 0.8
150g- 1.1
190g- 1.38
465g- 3 zł brutto
Jak macie taniej to podawajcie ważne do kalkulacji zwłaszcza jak dużo taniej.
Czyli tona przeciętnego wkładu takiego 190 g kosztuje 7000zł brutto a koszt to 3840 brutto parafina +1500 tuby ciągle jakoś mi one za drogie te tuby przecież to zwykły plastik+knoty 80 zl i jeszcze opakowanie tej tony pewnie z 20 zl +prąd to jest na razie jest zagadka jak ktoś wie ile ciągnie taka średnia maszyna to niech poda ja zakładam 50zl na te 5000 tyś sztuk no i paliwo to rozwieść 50zl razem koszty:5540-7000 zostaje 1460 za zrobienie i sprzedanie 5tyś średnich wkładów to jest 2.5 takiej palety z takimi wkładami jak niżej
http://www.allegro.pl/item943852657_wklady_do_zniczy_54godz_hurt_1_13zl_znicze.html
Jak macie inne dane to piszcie bo z tego to trochę cienko to widzę zwłaszcza sprzedaż takiej ilosci a żeby wejść na rynek to trzeba sporo taniej oddać a magazynować do świąt to miliony potrzebne i miejsce 1 paleta 2.5 tyś zł zamrożone.
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=3246